Zespół Pieśni i Tańca Koniczyna

0 Reviews
Polecamy! Popularny

Polonijny Zespół Pieśni i Tańca Koniczyna

Polonijny Zespół Pieśni i Tańca "Koniczyna" działa od października 2009 przy parafii o. Dominikanów przy Upper Dorset Street w Dublinie. Próby odbywają się raz w tygodniu, w podziale na grupy wiekowe. Spotykamy sie w ponad 20 osób doroslych oraz 20 dzieci. Program zawiera tańce narodowe (polonez, krakowiak, kujawiak z oberkiem i mazur) oraz wybrane przyśpiewki i tańce regionalne (np.kurpiowskie, śląskie, sądeckie).

W Irlandii jest to jedyna grupa tego rodzaju. Obserwując poczynania Polonii za granicą, chcemy rozwijać się, prezentować i przekazywać bogactwo i piękno naszej kultury, zwłaszcza młodym generacjom, jak ma to miejsce na całym świecie.

Dorset Street Upper, Dublin, Irlandia
Numer kontaktowy